עשב דגנים

Fields of Greens

 

תאור ומטרה :

בעברנו בדרכים באביב או בקיץ, מעורר אותנו מראה הירקות הטריים והתבואה הבשלה המוכנה לקציר. אך בביקורינו במרכולים אנו חולפים על פני דוכני הירקות ושולפים מן המקררים אוכל מוכן וקל להכנה.

הורינו עודדו אותנו תמיד לאכול "ירקות ירוקים", אך לעיתים קרובות מדי קצב החיים מכתיב את הצורך להעדיף את הדרך המהירה יותר של אכילת אוכל מוכן, על פני היתרונות התזונתיים של אוכל טרי. בכך אנו מחסירים מגופנו את היסודות התזונתיים החיוניים המצויים בירקות ובתבואה בעת איסופם בשדות.

חברת FLP מספקת את התשובה: מקור אספקה נוח ליסודות תזונתיים רבים, המצויים בירקות טריים, אך נעדרים באוכל היומיומי שלנו.

 

"עשב דגנים" הוא שם נאה לתוסף תזונה מאוזן מיוחד זה. "עשב דגנים" משלב את היתרונות התזונתיים של שעורה ירוקה צעירה, אספסת, חיטה ופלפלת חריפה. תרכובות תזונתיות המצויות ב"עשב דגנים" הן בטא-קרוטן, אנזימים, חומצת אמינו, ויטמינים, כלורופיל וכן סיבים תזונתיים (בכמות גדולה יותר מאשר בסובין). מבט חטוף ברשימת הרכיבים מגלה קרן שפע של אלמנטים תזונתיים, אשר הורכבו לכדי נוסחה המתאימה במיוחד להתמודדות עם חסרונות (האכילה הנוחה".

עשב השעורה - עד שבני האדם למדו להשתמש בחיטה ושיפון, השעורה היתה התבואה העיקרית ששימשה לאפיית לחם באירופה. ידוע שמיץ צמח השעורה הצעיר, מכיל קוקטייל מינרלים עשיר: אשלגן, סידן, מגנזיום, ברזל, נתרן, נחושת, זרחן, אבץ, מנגן,(כמו גם תרכובת אנטיאוקסידנטית הידועה בשם -0-Glycosylisovitexin 2) המצוייה באופן טבעי בעלי שעורה ירוקים.

 

פרופ' שיבמוטו מאוניברסיטת דייויס בקליפורניה אמר: "2-0- Gl היא בעלת עוצמה השווה לכל חומר אנטיאוקסידנט". דר' ריצ'רד גולד ממכללת פסיפיק לרפואה מזרחית כתב על שעורה ירוקה: "ככל שמתמידים בשימוש בחומר זה, כן מתעצמים יתרונותיו התזונתיים".

 

חשוב לדעת :

  • משמש מקור חלופי למחסור בחומרים חיוניים עקב הימנעות מאכילת ירקות טריים.
  • מולטי - ויטמין ומולטי-מינרל מצויין לשימוש כללי.
  • עשיר במינרלים.
  • כלורופיל עוזר בהגנה נגד השפעות קרינה.
  • mehadrin.

 

עשב החיטה - מזון עשיר, שגם הוא מכיל מבחר גדול של ויטמינים, מינרלים ומרכיבי קורט. דר' אן וויגמור טוענת שק"ג אחד של עשב חיטה טרי, שווה בערכו התזונתי ליותר מכ-20 ק"ג של ירקות טריים.

אספסת - מאחר ושורשי האספסת מעמיקים לצמוח באדמה (עד לעומק של 40 מטר),הם סופגים מינרלים מקרקע עשירה. כך הופך צמח האספסת מקור למזון נוסף, עשיר במינרלים חיוניים לשימוש האדם. מינרלים אלה מאוזנים להפליא וקלים לספיגה. אספסת היא גם מקור מצויין לויטמינים E , B 6 , A , ו- K. היא מורידה רמות של כולסטרול והינה צמח אסטרוגני טבעי.

פלפלת חריפה - משמשת מזה זמן רב כתרופה מסורתית. נמצאה כמשפרת את הולכת הדם ומסייעת בעיכול. דבש - תכונות הדבש כמקור תזונה ייחודי ידועים היטב כמקור לויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו - מקומו של הדבש לשיפור אנרגיה וריפוי בלתי מעורער .

 

רכיבים :

עשב השעורה (אבקת עלים) - 120 מ״ג

עשב חיטה (אבקת עלים) - 120 מ״ג

אספספסת (אבקת עלים) - 120 מ״ג

פךפךת חריפה(אבקת עלים) - 1.7 מ״ג

 

רכיבים נוספים :

דבש, סורביטול, מגנזיום סטיראט, חומצה סטיארית, צורן.

 

סימון תזונתי לטבלית:

אנרגיה - 2.6 קק״ל

חלבונים - 113 מ״ג

פחמימות - 438 מ״ג

שומנים סיבים - 44 מ״ג

תזונתיים - 160 מ״ג

יהודית שחורי - קוסמטיקה פדיקור ומוצרי אלוורה

052-3990230