שום וקורנית

Forever Garlic-Thyme

 

תאור ומטרה :

השימוש התזונתי בקורנית ושום ידוע כבר אלפי שנים. על פפירוס מצרי משנת 1500 לפנה”ס מופיעים 22 שימושים רפואיים שונים לשום: נגד מיחושים ככאבי ראש, הפרעות בגרון וחולשה. יחד עם זאת, העדות האמיתית הראשונה לתכונותיו העצמתיות של השום הופיעה ב1858- , כאשר לואי פסטר גילה שהוא מסוגל להפסיק את גידולן של בקטריות מזיקות. כיום אנו מתחילים להבין איך השום פועל כתרופה. בספריה הלאומית לרפואה בבית אסדה, מרילנד, אפשר למצוא יותר מ 100- עבודות מדעיות הקשורות לשום, שנכתבו מאז 1983.

 

השום הוא צמח מורכב. המרכיב הפעיל בשום גלמי הוא אליצין. כאשר קוטפים או מועכים שום, האליצין מגיב עם אנזים האלינז, הקיים אף הוא בשום ומייצר את האליצין. זהו החומר הנותן לשום את ריחו החריף האופיני. אליצין הוא גורם אנטי-בקטריאלי בעל עוצמה רבה. חודר לדם, מחטא את הריאות, המעיים והעור. אליצין הוא המרכיב העיקרי בתוסף התזונה “פוראור שום וקורנית”. רכיבים אקטיביים אחרים כוללים גורמים מונעי קרישה וכן לציטין. לציטין מסייע בהפחתת משקעים שומניים כמו כולסטרול. תפקידו בחילוף החומרים בהמרת שומנים לאנרגיה. מרכיבי הגפרית של השום נלחמים בפטריות ובחיידקים ולכן אפקטיביים ביותר בטיפול במספר רב של בעיות בריאות. שום מכיל גם גרמניום, אלמנט קורט, אשר אמור לעודד את המערכת החיסונית של הגוף, וכן סלניום, יסוד קורט, אנטיאוקסידנט פעיל ביותר .

קורנית מכילה טנין, פנול, ותימול - סוג של ספונין. בחומרים אלה משתמש הגוף במלחמתו בחיידקים ובפטריות. מקלים על ברונכיט, מרגיעים את מערכת העיכול והם גם אנטיאוקסידנטים חזקים . מרכיבי תזונה מועילים נוספים הנמצאים בשום וקורנית הם אשלגן, סידן, מגנזיום, ויטמינים B וויטמין

 

חשוב לדעת :

  • אנטיאוקסידנט
  • חומר טבעי נוגד גודש
  • מחטא ריאות, מעיים, עור
  • יכול לעזור לבעיות כולסטרול, לחץ דם, התקררויות, שפעת, דלקות בית החזה, ודלקות בסינוסים

 

רכיבים :

תרכיז שמן-שום ריכוז של 1:100 קורנית - עלים כתושים

 

רכיבים נוספים :

שמן קנולה, ג’לטין, גליצרין, לציטין, דונג, מים מטוהרים, תרכיז חרובים.

 

מכיל :

100 כמוסות רכות.

 

שימוש מומלץ :

כמוסה אחת עם כל ארוחה.

יהודית שחורי - קוסמטיקה פדיקור ומוצרי אלוורה

052-3990230